KUP RH 19/20 (M)


best scorer(points / sets)

#10

IvanLozić 6,67(20/3)

#16

IgorOmrčen 6,67(20/3)

#23

KarloJakovac 5,33(16/3)

#11

KrešimirPrlić 5,33(16/3)

#15

DavorBogdanović 5(15/3)

best server(serve ace / sets)

#15

DavorBogdanović 1,33(4/3)

#98

AleksandarFatorić 1,33(4/3)

#9

IvanGavrić 1(1/1)

#2

KarloStanić 1(1/1)

#23

KarloJakovac 1(3/3)

best bloker(winning blocks / sets)

#16

KarloDerjanović 2(2/1)

#3

DinoJurlin 1,5(3/2)

#3

IvanCikojević 1,33(4/3)

#23

KarloJakovac 1(3/3)

#22

LovroVranješ 1(3/3)

best scorer(points)

#10

IvanLozić 20

#16

IgorOmrčen 20

#23

KarloJakovac 16

best server(serve ace)

#16

IgorOmrčen 3

best bloker(winning blocks)

#3

DinoJurlin 3

reception - positivity %(idealan prijem + prijem) / all receptions

#2

JosipIlić 80%(8/10)

#8

IvanZeljković 79%(11/14)

#96

PetarNevžala 71%(5/7)

#4

MarinMarinović 67%(10/15)

#91

LukaSomođi 65%(11/17)

attack - excellent %poen iz napada / all spikes

#2

KarloStanić 100%(3/3)

#7

NikšaDell'Orco 80%(8/10)

#10

IvanLozić 78%(18/23)

#16

IgorOmrčen 74%(17/23)

#8

IvanZeljković 71%(12/17)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
Cikojević I.
(OK Mladost Ribola Kaštela)
MIDDLE B. 2  
Šućur K.
(OK Mladost Ribola Kaštela)
SPIKER 1  
Jakovac K.
(OK Medicinar Trnje)

SPIKER 2  
Glaurdić M.
(OK Split (M))
MIDDLE B. 1  
Dalton S.
(OK Mladost Ribola Kaštela)
SETTER 1  
Medan M.
(OK Mladost Ribo)
LIBERO 1  
Nevžala P.
(OK Kitro Varaždin (M))
  • LIBERO 2  
    Marinović M.
    (MOK Mursa - Osijek)
  • SETTER 2  
    Šućur J.
    (MOK Mursa - Osi)
  • MIDDLE B. 3  
    Ćosić I.
    (OK Split (M))
  • MIDDLE B. 4  
    Preden S.R.
    (OK Rovinj)
  • OPPOSITE 2  
    Omrčen I.
    (OK Split (M))
  • SPIKER 3  
    Bogdanović D.
    (MOK Rijeka)
  • SPIKER 4  
    Lozić I.
    (MOK Rijeka)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
Cikojević I.
(OK Mladost Ribola Kaštela)
MIDDLE B. 2  
Šućur K.
(OK Mladost Ribola Kaštela)
SPIKER 1  
Jakovac K.
(OK Medicinar Trnje)

SPIKER 2  
Glaurdić M.
(OK Split (M))
MIDDLE B. 1  
Dalton S.
(OK Mladost Ribola Kaštela)
SETTER 1  
Medan M.
(OK Mladost Ribo)
LIBERO 1  
Nevžala P.
(OK Kitro Varaždin (M))
  • LIBERO 2  
    Marinović M.
    (MOK Mursa - Osijek)
  • SETTER 2  
    Šućur J.
    (MOK Mursa - Osi)
  • MIDDLE B. 3  
    Ćosić I.
    (OK Split (M))
  • MIDDLE B. 4  
    Preden S.R.
    (OK Rovinj)
  • OPPOSITE 2  
    Omrčen I.
    (OK Split (M))
  • SPIKER 3  
    Bogdanović D.
    (MOK Rijeka)
  • SPIKER 4  
    Lozić I.
    (MOK Rijeka)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
Cikojević I.
(OK Mladost Ribola Kaštela)
MIDDLE B. 2  
Šućur K.
(OK Mladost Ribola Kaštela)
SPIKER 1  
Jakovac K.
(OK Medicinar Trnje)

SPIKER 2  
Glaurdić M.
(OK Split (M))
MIDDLE B. 1  
Dalton S.
(OK Mladost Ribola Kaštela)
SETTER 1  
Medan M.
(OK Mladost Ribo)
LIBERO 1  
Nevžala P.
(OK Kitro Varaždin (M))
LIBERO 2  
Marinović M.
(MOK Mursa - Osijek)
SETTER 2  
Šućur J.
(MOK Mursa - Osi)
MIDDLE B. 3  
Ćosić I.
(OK Split (M))
SPIKER 3  
Bogdanović D.
(MOK Rijeka)
MIDDLE B. 4  
Preden S.R.
(OK Rovinj)
SPIKER 4  
Lozić I.
(MOK Rijeka)
OPPOSITE 2  
Omrčen I.
(OK Split (M))