KUP Snježane Ušić 19/20


  • 20:00 

    OK Split (Ž)

    HAOK Mladost (Ž)

    
20:00 

OK Split (Ž)

HAOK Mladost (Ž)

best scorer(points / sets)

#1

LarisaPauletić 6(24/4)

#6

IsidoraUbavić 6(24/4)

#9

DorisKrivić 4,5(18/4)

#10

StelaVukasović 4,5(18/4)

best server(serve ace / sets)

#15

EllaBadanjak 2(6/3)

#1

DoraButković 1,33(4/3)

#5

DoroteaKolaković 1,33(4/3)

#79

YaasmeenBedart-Ghani 1,25(5/4)

#9

DorisKrivić 1(4/4)

best bloker(winning blocks / sets)

#12

KatarinaStanišak 1,33(4/3)

#8

TatjanaGajić 1(2/2)

#1

LarisaPauletić 0,75(3/4)

#15

EllaBadanjak 0,67(2/3)

#4

Melani BritaLuketić 0,67(2/3)

best scorer(points)

best server(serve ace)

best bloker(winning blocks)

reception - positivity %(idealan prijem + prijem) / all receptions

#1

LarisaPauletić 76%(19/25)

#15

EllaBadanjak 59%(13/22)

#90

NikaJularić 53%(9/17)

#3

RebeccaScoria 50%(11/22)

#9

KristinaVuk 47%(8/17)

attack - excellent %poen iz napada / all spikes

#79

YaasmeenBedart-Ghani 49%(23/47)

#6

IsidoraUbavić 47%(21/45)

#10

StelaVukasović 46%(17/37)

#10

TaraDujmović 45%(10/22)

#6

MatejaVekić 45%(9/20)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
Kolaković D.
(OK Karlovac (Ž))
MIDDLE B. 2  
Vrbanić D.
(OK Karlovac (Ž))
SPIKER 1  
Badanjak E.
(OK Karlovac (Ž))

SPIKER 2  
Butković D.
(OK Olimpik)
MIDDLE B. 1  
Stanišak K.
(OK Olimpik)
SETTER 1  
Katunarić A.
(OK Brda)
LIBERO 1  
Klarić N.
(OK Brda)
  • LIBERO 2  
    Tompa L.
    (ŽOK Ferivi Višnjevac)
  • SETTER 2  
    Ivanović D.
    (ŽOK Ferivi Višn)
  • MIDDLE B. 3  
    Grozdanić M.
    (OK Olimpik)
  • MIDDLE B. 4  
    Jurić A.
    (ŽOK Osijek)
  • OPPOSITE 2  
    Ubavić I.
    (ŽOK Osijek)
  • SPIKER 3  
    Krivić D.
    (ŽOK Osijek)
  • SPIKER 4  
    Karatović D.
    (ŽOK Osijek)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
Kolaković D.
(OK Karlovac (Ž))
MIDDLE B. 2  
Vrbanić D.
(OK Karlovac (Ž))
SPIKER 1  
Badanjak E.
(OK Karlovac (Ž))

SPIKER 2  
Butković D.
(OK Olimpik)
MIDDLE B. 1  
Stanišak K.
(OK Olimpik)
SETTER 1  
Katunarić A.
(OK Brda)
LIBERO 1  
Klarić N.
(OK Brda)
  • LIBERO 2  
    Tompa L.
    (ŽOK Ferivi Višnjevac)
  • SETTER 2  
    Ivanović D.
    (ŽOK Ferivi Višn)
  • MIDDLE B. 3  
    Grozdanić M.
    (OK Olimpik)
  • MIDDLE B. 4  
    Jurić A.
    (ŽOK Osijek)
  • OPPOSITE 2  
    Ubavić I.
    (ŽOK Osijek)
  • SPIKER 3  
    Krivić D.
    (ŽOK Osijek)
  • SPIKER 4  
    Karatović D.
    (ŽOK Osijek)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
Kolaković D.
(OK Karlovac (Ž))
MIDDLE B. 2  
Vrbanić D.
(OK Karlovac (Ž))
SPIKER 1  
Badanjak E.
(OK Karlovac (Ž))

SPIKER 2  
Butković D.
(OK Olimpik)
MIDDLE B. 1  
Stanišak K.
(OK Olimpik)
SETTER 1  
Katunarić A.
(OK Brda)
LIBERO 1  
Klarić N.
(OK Brda)
LIBERO 2  
Tompa L.
(ŽOK Ferivi Višnjevac)
SETTER 2  
Ivanović D.
(ŽOK Ferivi Višn)
MIDDLE B. 3  
Grozdanić M.
(OK Olimpik)
SPIKER 3  
Krivić D.
(ŽOK Osijek)
MIDDLE B. 4  
Jurić A.
(ŽOK Osijek)
SPIKER 4  
Karatović D.
(ŽOK Osijek)
OPPOSITE 2  
Ubavić I.
(ŽOK Osijek)